Tuesday , November 21 2017
Home | Sport | Fudbal | Blamaža na Kipru – Zmajevi nakon šokantnog preokreta poraženi 3:2/ VIDEO
Poraz na Kipru

Blamaža na Kipru – Zmajevi nakon šokantnog preokreta poraženi 3:2/ VIDEO

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena u Nikoziji u okviru 7. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine od selekcije Kipra rezultatom 2:3 nakon šokantnog preokreta.

Lulić je već u trećoj minuti pogodio stativu, a pet minuta kasnije Pjanić je izveo slobodni udarac, nakon čega je opasnost ispred kiparskog gola raščistio Sotiriou.

Zmajevi su u 20. minuti izveli kontranapad. Višća je odigrao povratnu loptu za Ibiševića, koji loše reaguje pa je šansa propala.

Zaprijetili su naši reprezentativci potom preko Džeke i Ibiševića, ali je odbrana Kiprana na čelu s golmanom Panayijem bila na visini zadatka.

Milan Lane Gutović - Hit Komedija"Ukrađena Ličnost" - Toronto

I Kiprani su imali svoju veliku šansu kada je Laban iz dobre pozicije šutirao pored gola pa je ubrzo uslijedila kazna.

Šunjić je pogodio nakon što se najbolje snašao u šesnaestercu poslije dobro izvedenog Pjanićevog kornera.

Deset minuta kasnije Zmajevi su udvostručili prednost. Kolašinac je sjajno probio po lijevoj strani i uposlio Višću, kojem nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu za 2:0. Tada se činilo da će Zmajevi rutinski privesti utakmicu kraju.

Zmajevi su u drugom poluvremenu bili neprepoznatljivi pa je Kipar imao dominaciju na terenu, što su ubrzo i krunisali golovima.

Posebno je opasan bio Christofi, za kojeg naša odbrana nije imala rješenje pa je u 65. minuti smanjio prednost na 2:1.

Dvije minute kasnije totalni šok. Indolentnost naših reprezentativaca u nastavku kaznio je Laban sjajnim šutem, gdje Begović jednostavno nije imao nikakvih šansi.

Tu nije bio kraj za izabranike selektora Mehmeda Baždarevića. Naime, u 76. minuti Kipar je došao do preokreta, a strijelac je bio Sotiriou.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata pa je naša selekcija doživjela nevjerovatan poraz, koji je udaljio Zmajeve od plasmana na Mundijal.

Bh. reprezentacija je s ovim porazom ostala na trećem mjestu grupe H s 11 osvojenih bodova. Grčka na drugoj poziciji ima bod više, dok je Belgija na čelu tabele s 19 osvojenih bodova.

*****************************

Baždarević nakon poraza od Kipra: Ovo je nepojmljivo, zaslužujemo najgore kritike Nogometna reprezentacija BIH poražena je večeras na Kipru rezultatom 3:2, čime je drastično umanjila šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Nakon ovog šokantnog rezultata medijima se na konferenciji za medije obratio naš selektor Mehmed Baždarević.

“Ko može ovo objasniti? Nakon poluvremena koje je bilo osrednje, imali smo sreću da vodimo 2:0. S ovako iskusnom ekipom je ovo nepojmljivo, jako je teško analizirati. Ovaj poraz je za mene jedan od najtežih. Nismo znali šta da radimo, vodili smo 2:0, a onda je izgledalo kao da igramo sa prvacima svijeta. Razočaran sam jako, zaslužujemo najgore kritike”, izjavio je Baždarević.

Odgovornost za sraman poraz trebaju preuzeti svi u timu, a selektor je sebe izdvojio kao najodgovornijeg.

“Svi moraju odgovarati za ovo što se dogodilo, radi se o nacionalnom grbu, cijeloj naciji. Ja sam najodgovorniji, međutim, igrači su se morali drugačije ponašati. Ovo su ozbiljne stvari, imali smo sve u svojim rukama. Toliko iskustva, a igrali smo kao amateri. Tri-četiri dana do utakmice smo odlično radili. Željeli smo obaviti posao, ali to nismo učinili”, rekao je selektor.

U svlačionici nije puno toga rekao igračima nakon utakmice.

“Teško je bilo šta reći, potišteni smo. Kazao sam da nismo obavili posao. Sada je teško biti grub, niko nije namjerno ovo želio. Da li je strah od pobjede blokirao sve, ne znam. Dobro smo radili, nisam mogao ni pomisliti da nam se ovo može dogoditi”, završio je Baždarević.