Sunday , December 17 2017
Home | Sport | Ostali sportovi | Bravo Damire – Džumhur plasmanom u polufinale turnira u Sankt Peterburgu ušao u top 50 igrača svijeta / VIDEO
Damir Džumhur

Damir Džumhur je savladao Liama Broadyja rezultatom 2:1 u setovima (6:3, 2:6, 6:4) i plasirao se u polufinale ATP 250 turnira u Sankt Peterburgu. Osim plasmana u polufinale, današnji dan će naš najbolji teniser pamtiti i po tome što se prvi put u karijeri plasirao među 50 najboljih igrača svijeta.

Uvodni gem je trajao čak devet minuta, a nakon velike borbe i 16 poena 242. igrač svijeta Broady je nekako uspio doći do poena na svoj servis. Damir je u svom prvom servis-gemu imao velikih problema, ali je uspio spasiti četiri break-lopte i izjednačiti na 1:1.

Džumhur je u trećem gemu iskoristio drugu od dvije break prilike i poveo 2:1, a potom na svoj servis i 3:1. Naredni gem je bio kopija trećeg te je Damir još jednim breakom došao do vodstva 4:1.

Broady je uzvratio breakom za 4:2, a potom ga potvrdio i došao do 4:3. Damir je potom bio siguran na svoj servis i došao do 5:3, a potom u devetom gemu pravi još jedan break i uzima set rezultatom 6:3.

Milan Lane Gutović - Hit Komedija"Ukrađena Ličnost" - Toronto

Na otvaranju drugog seta Damir je bez problema osvojio svoj prvi servis-gem, a u drugom nije iskoristio break-loptu, te je Broady poravnao na 1:1. Džumhur je potom uzeo svoj servis bez izgubljenog poena za 2:1, no potom Broady uzima četiri uzastopna gema i osvaja drugi set rezultatom 6:2.

Broady je odmah na otvaranju trećeg seta napravio break, a potom ga i potvrdio za 2:0. Damir je potom odgovorio sjajno i osvojio tri vezana gema te poveo 3:2. Oba tenisera su zadržala svoje servise sve do desetog gema kada Damir pravi break i osvaja set, a samim tim i meč, rezultatom 6:4.

Damir je ovom pobjedom prvi put u karijeri ušao u top 50 te će se na najnovijoj ATP listi nalaziti minimalno na 48. poziciji.

“Došao sam ovdje nakon dvije sedmice odmora pa nisam znao kako ću igrati. Kada sam počeo turnir vidio sam da mogu dobro igrati, išao sam meč po meč i došao do polufinala. Zadovoljstvo mi je igrati ovdje i nadam se plasmanu u finale”, rekao je Džumhur.

Džumhur će u polufinalu igrati protiv pobjednika duela Struff – Tsonga koji bi trebao početi oko 15 sati.