Monday , December 11 2017
Home | Sport | Fudbal | Chelsea je novi prvak Premiershipa/ VIDEO
Chelsea je novi prvak Premiershipa

Chelsea je novi prvak Premiershipa/ VIDEO

Chelsea je novi prvak Engleske! Plavci su u utakmici 37. kola Premiershipa savladali West Bromwich Albion u gostima rezultatom 1:0 i pobjegli Tottenhamu na nedostižnih 10 bodova.

Italijanski stručnjak je uspio u debitantskoj sezoni na klupi Plavaca, ali i u engleskom fudbalu, donijeti titulu Premiershipa na Stamford Bridge samo jednu sezonu nakon Chelseajevog kraha i osvajanja mizernog 10. mjesta na tabeli u prošloj sezoni.

Ovo je šesta titula Premiershipa u historiji Plavaca, a ukupno peta u eri predsjednika Romana Abramoviča. Tri titule Plavcima donio je Jose Mourinho, a po jednu su osvojili Carlo Ancelotti i pokojni Ted Drake.

Nije sve išlo po planu za Contea u ovoj sezoni. Nakon šest kola imao je tri pobjede, jedan remi i dva poraza od kojih je drugi bio blamaža od Arsenala na Emiratesu (3:0). A onda je uslijedila promjena taktike iz 4-2-3-1 u 3-4-3 i Plavci su postali nezaustavljivi voz koji će povezati 13 pobjeda u ligi i koji će večeras, dva meča prije kraja, osvojiti titulu. Čisto da ne zaboravimo, Plavci igraju i finale FA Cupa protiv Arsenala. Dupla kruna nije daleko.

Milan Lane Gutović - Hit Komedija"Ukrađena Ličnost" - Toronto

Conte je u finišu bacio sve karte u napad i na teren poslao ove sezone zapostavljenog Batshuayija umjesto Pedra. Izmjena je izvršena u 76. minuti, a samo šest minuta kasnije, u 82. minuti Batshuayi je uspio zatresti mrežu gostiju te nagovijestiti pobjedu i osvajanje titule. Plavci su sačuvali prednost i ovjerili svoju šestu titulu prvaka Premiershipa.

U drugom večerašnjem meču Everton je golom Barkleyja u 56. minuti savladao Watford na svom Goodisonu. Prvi put u ovoj sezoni na klupi Evertona boravio je bh. reprezentativac Muhamed Bešić koji je u augustu zadobio tešku povredu.