Tuesday , January 22 2019
Home | Sport | Fudbal | Dijamant opet u centru pažnje – Edin Džeko sa tri gola vodio Romu do pobjede/ VIDEO
Džeko

Odigrano je još pet utakmica Lige prvaka, a najubjedljiviju pobjedu upisala je Roma našeg Edina Džeke. Slavili su domaći protiv Viktorije Plzen rezultatom 5:0. Reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao je tri gola za Vučicu.

Prvo je Džeko pogodio nakon asistencije Kolarova u trećoj minuti susreta, da bi u 40. minuti pogodio za 2:0 nakon što je odlično primio loptu u šesnaestercu. U drugom poluvremenu Roma je postigla još tri gola, a pogađali su Under i Kluivert, prije nego što je Džeko pogodio glavom za 3:0 u 92. minuti.

Džekino ime orilo se Olimpicom, a nakon utakmice ponio je i loptu za usponu.