Home | Sport | Fudbal | Juventus osvojio Superkup – Pjanić asistirao Ronaldu za pobjedu i prvi trofej sa Starom damom/VIDEO
Pjanić i Ronaldo

Nogometaši Juventusa po rekordni osmi put postali su pobjednici talijanskog Superkupa nakon što su saudijskom gradu Jeddah pobijedili Milan sa 1:0.Sport

Pogodak odluke postigao je Cristiano Ronaldo glavom na asistenciju  Miralema Pjanića u 62. minuti. Portugalac je tako osvojio prvi trofej u dresu torinske Stare dame.

Milan je od 74. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Franck Kessie zbog oštrog prekršaja. Najbolju priliku Rossoneri imali su u 48. minuti kada je Patrick Cutrone pogodio stativu.

SARAJEVO GRILL TORONTO

Utakmica između osvajača dvostruke krune Juventusa i finalista Kupa Milana igrala se u Saudijskoj Arabiji. Posljednjih godina Talijani Superkup često igraju izvan domovine, pa se tako tri puta igralo u Pekingu, a dva puta u Dohi, a jednom u Šangaju.

Juventus je rekorder s osam pobjeda u Superkupu, Milan je slavio sedam puta, dok Inter ima pet pobjeda.