Home | Sport | Fudbal | Liga prvaka: Fenomenalno poluvrijeme Kraljeva u Minhenu, minimalac Atletica protiv Lisica / VIDEO
liga prvaka

Veliku prednost stekli su fudbaleri Real Madrida na gostovanju kod Bayerna u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka.

Kraljevski klub, inače branilac naslova Lige prvaka, slavio je u Minhenu sa 2:1, iako je nakon prvih 45 minuta igre gubio sa 1:0.

Najzaslužniji za pobjedu Reala je Cristiano Ronaldo, koji je postigao oba pogotka. Bavarci će dugo žaliti za promašenim penalom u 45. minuti, kada je pri rezultatu 1:0 Vidal šutirao visoko preko gola.

Real je zaprijetio u 18. minuti preko Benzeme, koji je pokušao glavom, ali je Neuer sjajno zaustavio njegov udarac uz pomoć prečke.

U 25. minuti Bayern stiže do vodstva. Robben je odlično izveo korner, a Vidal je ostao usamljen u šesnaestercu Reala i glavom zakucao loptu iza leđa Navasa.

Pet minuta prije odlaska na odmor bavarski gigant imao je preko Vidala priliku da udvostruči vodstvo. Ponovo je Robben prošao po desnoj strani, no ovoga puta Čileanac je bio neprecizan.

U 45. minuti Bayern je imao priliku da iz penala uveća vodstvo. Carvajal je rukom zaustavio udarac Riberyja, a sudija Rizoli pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Vidal, ali je šutirao visoko preko gola.

Promašeni penal skupo je koštao Bavarce. Kraljevi su u drugom dijelu na terenu izgledali kao potpuno drugi tim u odnosu na prvih 45 minuta.

Već u 48. minuti Ronaldo pogađa za izjednačenje. Carvajal je ubacio, Portugalac pobjegao svojim čuvarima i rutinski poslao loptu iza leđa, ovog puta, nemoćnog Neura.

Neur je imao fantastičnu interveniciju u 55. minuti kada je Bale glavom šutirao pod prečku, ali Nijemac se nije dao prevariti.

Pet minuta kasnije Bavarci ostaju sa igračem manje. Martinez je zbog prekršaja nad Ronaldom dobio drugi žuti karton, zbog čega je morao na prijevremeno tuširanje.

Kraljevi su brojčanu nadmoć itekako znali iskoristiti. Neur je spašavao Bayern do 77. minute, kada je bio nemoćan. Matirao ga je ponovo Ronaldo.

Bayern se nije uspio vratiti u meč nakon što je Real stigao do drugog gola. Priliku za popravni imat će u utorak u Madridu, a za plasman u finale i eliminaciju aktuelnog prvaka Evrope trebat će im perfektan meč.

U drugoj večerašnjoj utakmici Atletico Madrid je pred svojim navijačima s minimalnih 1:0 savladao engleski Leicester.

Gol odluke viđen je u prvom poluvremenu, tačnije u 28. minuti, a strijelac za Atletico bio je Griezmann sa bijele tačke.

UEFA, Europska liga

Drugo pretkolo: Poznato na koga će sarajevski rivali ako “preskoče” prve prepreke

Žrijebom parova drugog pretkola Europske lige tri bosanskohercegovačka predstavnika saznala su imena potencijalnih protivnika. Sarajevo …