Home | Sport | Fudbal | Na prepunoj Grbavici bez Hordi zla Željezničar i Sarajevo odigrali još jedan derbi bez pogodaka/ VIDEO
Vjeciti derbi

Nogometaši Željezničara i Sarajeva podijelili su bodove u 110. sarajevskom derbiju u okviru 4. kola Lige za prvaka BiH odigravši neriješeno 0:0.

Već u četvrtoj minuti Ahmetović je propustio prvu veliku priliku za goste kada je Kjosevski sjajno odbranio.

Uzvratio je Lendrić u dva navrata, a posebno je opasna bila situacija iz 13. minute. Željin napadač sjajno se oslobodio Mihojevića, ali je Rustemović u posljednji trenutak uklizao i odbio loptu u korner.

Ogromnu priliku Plavi su imali u 29. minuti. Stevanović se sjajno izborio za loptu, ali je Crnov glavom šutirao sa pet metara pored gola.

Sarajevo je zaprijetilo iz kontre pa je Kerla u posljednjem trenutku intervenisao ispred Crnkića u petercu domaćina.

Lendrić je u 36. minuti promašio stopostotnu priliku glavom iz peterca nakon centaršuta Crnova sa lijeve strane.

Uzvratilo je i Sarajevo pred odlazak na odmor. Duljević je šutirao iz daljine, Kjosevski odbio loptu, a na nju natrčao Hebibović. Ipak, ofanzivac Sarajeva je s pet metara fulio čitav gol.

U drugom poluvremenu tempo igre je bio dosta slabiji u odnosu na prvo poluvrijeme pa i nisu viđene neke velike prilike za postizanje golova.

Vrijedi istaći da je Kerla u 77. minuti dobio drugi žuti karton nakon što je rukom igrao pred svojim kaznenim prostorom pa je morao ranije u svlačionicu.

Navijači Željezničara priredili su sjajnu atmosferu na tribinama, a vrijedi istaći da su odali i počast Vedranu Puljiću, navijaču FK Sarajevo koji je ubijen 4. oktobra 2009. godine u Širokom Brijegu.

Željezničar je ostao na drugom mjestu Premijer lige BiH s bodom zaostatka u odnosu na lidera Zrinjskog. Sarajevo je trećeplasirano s tri boda manje od tima s Grbavice.

Vaš komentar

ZIPA OVO

Zakarić najbolji igrač Premijer lige BiH

Zakarić najbolji igrač Premijer lige BiH, Pirić golman, Slišković trener

Manifestacija proglašenja najboljih pojedinaca ligaških takmičenja pod okriljem NS BiH održana je večeras u hotelu …