Saturday , December 14 2019
Home | Sport | Fudbal | Plavi na krilima Štilića pokorili Koševo i preuzeli vrh tabele Premijer lige BiH/ VIDEO

Nogometaši Željezničara slavili su u 18. kolu Premijer lige BiH u gradskom derbiju protiv Sarajeva u gostima nakon preokreta rezultatom 3:1.

Plavi su u 120. ligaškom i 140. derbiju u svim takmičenjima slavili nakon preokreta i vratili se na prvo mjesto na tabeli Premijer lige BiH.

Sve je dobro počelo za Bordo tim kada je u 12. minuti Ahmetović pogodio za 1:0. Ipak, nakon pola sata igre Štilić je iz slobodnog udarca postigao eurogol za 1:1, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Odmah na startu drugog poluvremena, u 46. minuti, Plavi su stigli do preokreta. Štilić je prošao po lijevoj strani i majstorski centrirao na drugu stativu gdje je bio Krpić koji je rutinski pogodio za 2:1.

Svoju briljantnu igru Štilić je krunisao drugim pogotkom u 70. minuti kada je realizovao penal za konačnih 3:1.

Kuriozitet ovog derija je i nesvakidašnji broj kartona. Naime, glavni sudija 120. ligaškog sarajevskog derbija, Haris Kaljanac, pokazao je čak 18 žutih kartona igračima i trenerima obje ekipe, a također je pokazao i dva crvena kartona te svirao jedan kazneni udarac.

Željezničar i Sarajevo sada imaju isti broj bodova, ali Plavi imaju bolju gol-razliku i bolji međusobni skor.