Wednesday , December 19 2018
Home | Sport | Fudbal | PREMIJER LIGA BIH – Sarajevo i Željezničar upisali po nova 3 boda/ VIDEO
Premier liga BiH

PREMIJER LIGA BIH – Sarajevo i Željezničar upisali po nova 3 boda/ VIDEO

Velkoski golom iz penala donio Sarajevu šestu pobjedu u nizu, na Koševu pala Sloboda

Bordo tim je tako upisao i šestu uzastopnu pobjedu u Premijer ligu BiH, dok je Sloboda očito u krizi budući da im je poraz na Koševu treći u nizu.

Već u drugoj minuti Sloboda je opasno zaprijetila preko Husejinovića, koji je promašio nemoguće, a uzvratio mu je Ahmetović s druge strane ne iskoristivši zicer koji mu je servirao Hebibović.

Do odlaska na odmor još je samo Crepulja nakon pola sata igre propustio dobru priliku i to je bilo sve za skromno prvo poluvrijeme.

Mrakovic-Meat-Toronto

Prvi šut u okvir gola desio se u 47. minuti nakon udarca Ahmetovića, a ključni detalj dogodio se pola sata prije kraja utakmice. Ignjatović je rukom zaustavio udarac Rahmanovića pa je sudija dosudio najstrožiju kaznu. Siguran je bio Velksoki za veliko slavlje domaćih navijača.

Ahmetović je potom propustio još jednu priliku pa se može reći da večeras definitivno nije bila njegova noć, dok je posljednju veliku priliku za Slobodu propustio Adžem u 79. minuti. Ostalo je 1:0.

Sarajevo je s današnjpom pobjedom ostalo na liderskoj poziciji s pet bodova više u odnosu na Željezničar i Zrinjski, dok je Sloboda zadržala peto mjesto.

Željezničar golom Krpića savladao Zrinjski u Mostaru, trijumfi Mladosti i Zvijezde 09

Plavi su tako novom pobjedom potvrdili izlazak iz velike krize, dok su Plemići upisali prvi poraz još od augusta, kada su poraženi na Koševu od Sarajeva.

Prvu priliku na utakmici propustio je Filipović već u devetoj minuti kada je lopta prohujala pored stative, a Željo je uzvratio dalekometnim šutem Čurjurića koji je odbranio Brkić.

Imao je Zrinjski još dvije prilike preko Barišića i Rustemovića, ali se na odmor otišli bez pogodaka.

Početkom drugog poluvremena Bilbija je propustio dvije dobre šanse, a onda je u 62. minuti Željo došao u vodstvo. Čurjurić je sjajno uposlio Krpića koji pogađa mrežu za slavlje Željinih navijača koji su doputovali u Mostar.

Imao je Bilbija još jednu šansu za poravnanje, a Željo je uzvratio preko Jazvića. Pokušavao je Zrinjski do kraja meča stići do izjednačenja, ali su se gosti odbranili i slavili važnu pobjedu u Mostaru.

Mladost je golom Atajića s bijele tačke došla do pobjede protiv domaćeg Tuzla Cityja, dok je Govedarica svojim golom donio pobjedu Zvijezdi 09 u Ugljeviku protiv GOŠK-a.