Home | Sport | Fudbal | PSG na krilima Di Marije potopio Barcelonu na Parku prinčeva s 4:0
liga prvaka

PSG na krilima Di Marije potopio Barcelonu na Parku prinčeva s 4:0

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka PSG je potopio Barcelonu rezultatom 4:0, a do pobjede je Svece vodio fenomenalni Angel Di Maria koji je postigao dva pogotka za samo sat vremena na terenu i tako na najljepši mogući način proslavio svoj 29. rođendan.

Parižani su od početka susreta napravili pravu opsadu Barceloninog gola. Prvu priliku na meču Sveci su imali u 11. minuti kada je Matuidi šutirao po sredini gola, što je bio lagan plijen za Ter Stegena.

U 18. minuti Umtiti je napravio prekršaj ispred svog kaznenog prostora, a slobodan udarac je izveo Di Maria i postigao je fenomenalan pogodak za vodstvo domaće ekipe rezultatom 1:0.

Barcelona je na svoju prvu pravu priliku čekala sve do 27. minute susreta kada je Gomes izašao sam pred Trappa, ali je njemački golman odlično zaustavio Portugalčev šut.

U 34. minuti Di Maria je povukao kontranapad PSG-a i asistirao Draxleru koji uspješno prolazi Roberta, ali je njegov udarac odbranio Ter Stegen i odbio loptu u korner. Nakon kornera u gužvi u petercu Kimpembe je šutirao, ali je Ter Stegen lagano uhvatio loptu.

U 40. minuti Parižani su udvostručili prednost. Verratti je oduzeo loptu Messiju na sredini terena i asistirao Draxleru koji bez problema šalje loptu pored loše postavljenog Ter Stegena za 2:0.

Pitanje pobjednika riješio je fenomenalni Di Maria u 55. minuti susreta. Nakon nove kontre PSG-a lopta je došla do Argentinca koji majstorski pogađa Ter Stegenovu mrežu za 3:0. Di Maria je samo pet minuta nakon pogotka napustio igru, a zamijenio ga je Lucas.

U 72. minuti konačnih 4:0 postavio je Cavani na Meunierovu mrežu, a to je Urugvajcu bio 7. gol u 7. meču ove sezone u Ligi prvaka. Zanimljivo, i Cavani danas slavi rođendan, a on je godinu stariji od Di Marije.

Prvu smislenu akciju Barce u drugom poluvremenu traljavim šutem sa desetak metara iskosa sa lijeve strane završio je Neymar u 79. minuti, a lopta je završila daleko pored gola.

Najbolju priliku Katalonci su za postizanje gola imali u 84. minuti. Nakon kornera Pique je glavom dodao Umtitiju koji sa samo nekoliko centimetara pogađa stativu.

Uzvratni susret se igra 8. marta u Barceloni.

Vaš komentar

ZIPA OVO

Zakarić najbolji igrač Premijer lige BiH

Zakarić najbolji igrač Premijer lige BiH, Pirić golman, Slišković trener

Manifestacija proglašenja najboljih pojedinaca ligaških takmičenja pod okriljem NS BiH održana je večeras u hotelu …