Sunday , December 17 2017
Home | Sport | Fudbal | Rapsodija Sarajeva u Bijeljini, treća pobjeda u nizu Bordo momaka/ VIDEO
Liga prvaka

Rapsodija Sarajeva u Bijeljini, treća pobjeda u nizu Bordo momaka/ VIDEO

Fudbaleri Sarajeva pružili su danas u Bijeljini svoju najbolju partiju sezone i sa visokih 4:1 deklasirali su domaći Radnik, čime su nastavili svoj uspon na premijerligaškoj tabeli.

Već od samog starta susreta, Sarajevo je krenulo ka golu Radnika otvoreno, a izmjene u timu koje je napravio Husref Musemić urodile su plodom. Naročito se to odnosi na Dušana Hodžića, koji je pravio velike probleme svom bivšem klubu na poziciji desnog krila.

U 4. minuti, prvu šansu za Sarajevo imao je Amar Rahmanović, čiji je pokušaj iz jako dobre pozicije bio slab i završio je u rukama Branislava Ružića. Bila je to tek uvertira u još nekoliko dobrih akcija Sarajeva, a u 9. minuti su u kratkom razmaku dva udarca ka golu domaćina uputili Velkoski i Ahmetović, no pogotka nije bilo.

Bila je to međutim tek najava onog što je slijedilo. Sarajevo je u 14. minuti stiglo do vodstva. Prethodno je Slaviša Radović igrao rukom u kaznenom prostoru svog tima, a sa bijele tačke je Velkoski jako sigurnim i preciznim udarcem savladao Branislava Ružića.

Milan Lane Gutović - Hit Komedija"Ukrađena Ličnost" - Toronto

Sarajevo je još bolje zaigralo nakon postignutog pogotka. Snažan presing na sredini terena i brza i kvalitetna igra u ofanzivi su donijele još nekoliko šansi za Sarajevo, a u 19. minuti je još jednu sjajnu promašio Amar Rahmanović.

Potom je dvije velike prilike propustio Krste Velkoski, koji je iz čistih situacija dva puta šutirao visoko preko gola. Najbolju šansu za Radnika imao je Dino Beširović, koji je u 33. minuti iz slobodnog udarca pogodio prečku, a istakao se i Bojan Pavlović, koji je skrenuo loptu na prečku.

Do kraja poluvremena, Radnik je uspio uspostaviti terensku ravnotežu i privesti poluvrijeme kraju nešto kvalitetnije, ali je svejedno bilo evidentno da je Sarajevo mnogo kvalitetniji tim i da će se Radnik teško vratiti u meč.

Domaći su pokušali igrati ofanzivnije od početka drugog dijela, ali umjesto da stvore ozbiljniju priliku pred golom Sarajeva, u 54. minuti je Sarajevo došlo do zasluženog drugog pogotka, kada je mrežu domaćih pogodio Mersudin Ahmetović poslije sjajne kontre odigrane skupa sa Krstom Velkoskim, koji mu je asistirao.

Igra Radnika, ako je do tog momenta i postojala, u potpunosti se raspala nakon što je Ahmetović postigao pogodak, a Bordo tim je bio višestruko bolji i u nastavku susreta. Bilo je pitanje momenta kada će Sarajevo doći do novog gola, a u 74. minuti mrežu Radnika je pogodio još jednom Mersudin Ahmetović, ovaj put nakon lijepe akcije sa Anelom Hebibovićem.

Nije prošlo previše vremena do novog pogotka Sarajeva. Ovaj put je sjajnu solo akciju odigrao Elvis Sarić, koji se doslovno ušetao u kazneni prostor domaćina, da bi onda poslao preciznu loptu do kapitena Sarajeva Marka Mihojevića. Ovaj nije imao težak zadatak da upiše još jedan gol za svoj tim.

Do kraja meča, Aleksandar Glišić je pogodio za 4:1, što je bio konačan rezultat utakmice. Sarajevo sada ima 14 bodova i tri pobjede u nizu, a Radnik je u nizu od četiri uzastopna poraza i ima deset osvojenih bodova.