Home | Sport | Fudbal | Rezime 3. kola Premijer lige: Željo srušio šampiona, Široki se poigrao s Čelikom/ VIDEO
premier liga

Za vikend su bh. premijerligaši odigrali utakmice 3. kola Premijer lige nakon kojeg imamo novog lidera, a to je Široki Brijeg.

Radnik je u 3. kolu Premijer lige BiH dočekao Krupu, a utakmica je završena remijem 2:2. Domaći su poveli rano, već u 8. minuti, a potom je izjednačenje gostima dvije minute kasnije donio Koljić fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca. Isti igrač je pogodio i u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena za preokret i vodstvo Krupe 2:1. U nastavku utakmice je Radnik stigao do izjednačenja. Bilo je to u 55. minuti kada je pogodio Martinović za, ispostavilo se na kraju, konačnih 2:2. Recimo i da je u trećoj minuti sudijske nadoknade utakmice drugi žuti, odnosno crveni karton, dobio Franić.

Ekipa Mladosti DK se nadala prvoj pobjedi u novoj sezoni kada je ugostila novog premijerligaša Tuzla City. Ipak, izabranici trenera Nermina Šabića su razočarali svoje navijače, jer su gostima pripala sva tri boda. Pobjednika je odlučio jedan gol, a postigao ga je Mitrović u 35. minuti i tako donio prvu pobjedu svom klubu u najvišem rangu bh. nogometa.

Remijem 2:2 završen je i susret GOŠK-a i Zvijezde 09. Gosti su poveli u 18. minuti golom Asentića, a samo minut kasnije je izjednačio Ramić. U 37. minuti je Osmanagić vratio vodstvo Zvijezdi 09, no, u 43. Raguž pogađa za novo izjednačenje. U drugom poluvremenu su mreže mirovale, ostalo je 2:2, a ekipe su osvojile po bod. Novi premijerligaš Zvijezda 09 je upisala treći remi u nizu, dok GOŠK ima dva poraza i remi.

DINO MERLIN - TORONTO

Nakon katastrofalnog poraza u 2. pretkolu Evropske lige od Atalante (0:8), Sarajevo se okrenulo Premijer ligi BiH. Ekipa trenera Husrefa Musemića je u nezanimljivoj utakmici protiv Slobode upisala tri boda zahvaljujući golu koji je postigao Velkoski u nedoknadi prvog poluvremena. Treba reći i da je Sloboda igrala s igračem manje od 56. minute kada je isključen Vasiljević.

Široki Brijeg je nakon 3. kola Premijer lige BiH postao novi lider na tabeli zahvaljujući pobjedi nad Čelikom na Pecari rezultatom 6:0. Strijelci za Širokobriježane su bili Čabraja (12. minuta), Bagarić (28. i 87. minuta), Begonja (35. minuta), Barišić (67. minuta) i Jurić (82. minuta). Za Široki je ovo bila druga pobjeda u tri utakmice, a za Čelik drugi poraz.

Derbi kola odigrali su Željezničar i Zrinjski na Grbavici, a pobjeda je pripala Plavim rezultatom 2:0. Heroj tima iz Doline ćupova bio je Krpić, koji je postigao oba gola i to u prvom poluvremenu. Sjajni napadač je pogodio u 36. minuti, a potom i u 41. iz jedanaesterca.

Utakmice 3. kola je gledalo ukupno 11.500 gledatelja, a postignuto je 18 pogodaka. Prvi strijelac lige je Elvir Koljić (Krupa), koji je u tri utakmice postigao pet golova.

Rezultati 3. kola Premijer lige BiH:

Željezničar – Zrinjski 2:0 (5.500 gledatelja)
Široki Brijeg – Čelik 6:0 (1.200 gledatelja)
Sloboda – Sarajevo 0:1 (3.500 gledatelja)
GOŠK Gabela – Zvijezda 09 2:2 (300 gledatelja)
Mladost DK – Tuzla City 0:1 (600 gledatelja)
Radnik Bijeljina – Krupa 2:2 (400 gledatelja)

Tabela:

Vaš komentar

ZIPA OVO

Liga prvaka

Sarajevo ponovo podbacilo protiv GOŠK-a: Gosti iz Gabele odnijeli bod sa Koševa/ VIDEO

Nogometaši Sarajeva definitivno ne znaju igrati protiv GOŠK-a na domaćem terenu. U četvrtom kolu Premijer …