Home | Sport | Fudbal | REZIME 6. KOLA: Zrinjski napravio važan korak ka tituli prvaka, Sloboda sama sebi zakomplikovala situaciju/ VIDEO
Premijer liga

Proteklog vikenda odigrano je 6. kolo Lige za prvaka BiH i Lige za opstanak, a na šest odigranih susreta gledaoci su vidjeli čak 16 pogodaka. Važnu pobjedu u borbi za titulu prvaka upisao je Zrinjski protiv Radnika, dok je GOŠK pobjedom protiv Slobode u Tuzli gotovo osigurao opstanak u društvu najboljih.

Liga za prvaka BiH

Ekipa Zrinjskog pogotkom bivšeg nogometaša Željezničara Samira Bekrića stigla je do veoma važne pobjede u Bijeljini protiv domaćeg Radnika, a konačan rezultat glasio je 2:1 za Plemiće. Izabranike Bake Sliškovića poslije meča dodatno je obradovala informacija da je direktni konkurent za titulu prvaka Željezničar poražen od Krupe rezultatom 2:0, u meču koji je počeo 30 minuta nakon one u Bijeljini, a nakon kojeg su povećali svoje vodstvo na tabeli na tri boda.

Zrinjski će do kraja sezone igrati na svom stadionu protiv Širokog Brijega i Krupe, a već u narednom kolu očekuje ih gostovanje kod Željezničara na Grbavici, a nakon toga i Sarajevu na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Željezničar je protiv Krupe, drugu godinu u nizu i drugi put u jednom od ključnih trenutaka, odigrao možda i najlošiju utakmicu ove sezone, a Plavi su na kraju poraženi rezultatom 2:0. Slobodan Starčević odlično je pripremio svoje igrače za duel protiv protivnika s kojim će igrati i u finalu Kupa BiH, a ukoliko se žele vratiti u borbu za sami vrh, izabranici Admira Adžema u petak će biti pod imperativom pobjede protiv Plemića na Grbavici.

Ekipa Sarajeva savladala je Široki Brijeg na Koševu rezultatom 2:0 u direktnom duelu dvije ekipe koje se bore za treću poziciju i mjesto koje sigurno vodi u Evropsku ligu. Bordo tim je do pobjede stigao u drugom poluvremenu i sada su na samo dva boda od ekipe s Pecare te će se do kraja sigurno voditi velika bitka i jedan bod mogao bi odlučiti putnika na evropsku scenu.

Rezultati 6. kola:

Radnik – Zrinjski 1:2
Krupa – Željezničar 2:0
Sarajevo – Široki Brijeg 2:0

Tabela Lige za prvaka :

Liga za opstanak

Ekipa GOŠK-a napravila je veoma važan korak ka opstanku u društvu najboljih, a oni su kao gosti savladali vidno umornu Slobodu rezultatom 2:1 čime su bodovnu razliku sa Čelikom povećali na osam bodova i četiri kola prije kraja prvenstva samo čudo može izbaciti GOŠK iz Premijer lige. Sloboda je nedavno ispala i iz Kupa BiH nakon što ih je Željezničar porazio rezultatom 4:1 na Tušnju pa će do kraja prvenstva voditi veliku bitku sa crno-crvenim iz Zenice za opstanak u društvu najboljih.

Čelik, kojem su bodovi u svakom kolu prijeko potrebni, remizirao je na domaćem terenu s Borcem. Gosti iz Banje Luke poveli su u 54. minuti kada je strijelac bio Kunić, a samo deset minuta kasnije Nikolić je pogodio za konačnih 1:1, što ipak nije moglo zadovoljiti navijače na Bilinom polju s obzirom na situaciju u koju se klub doveo.

Do kraja prvenstva Čelik će igrati sa Slobodom na svom terenu, a u sljedećem kolu očekuje ih gostovanje kod GOŠK-a, dok će Tuzlaci na svom terenu dočekati otpisani Vitez.

U trećem susretu Lige za opstanak Mladost je kao gost savladala Vitez rezultatom 2:1, a sve vrijedno pomena desilo se u prvom poluvremenu kada su domaći preko Ivičića stigli u vodstvo, a potom su Mujagić u 23. i Mišić u 32. minuti donijeli pobjedu gostima iz Doboj Kaknja.

Čelik – Borac 1:1
Vitez – Mladost 1:2
Sloboda – GOŠK Gabela 1:2

Tabela Lige za opstanak:

Nakon ukupno 28 odigranih utakmica u Premijer ligi BiH vodeći na listi najboljih strijelaca su još uvijek Mersudin Ahmetović i Miloš Filipović, koji u posljednje vrijeme ne zabijaju golove toliko čest, kao i Goran Zakarić koji ima jedan pogodak manje od ovog dvojca. Ipak, Zakarić je nedavno postigao hat-trick u Tuzli protiv Slobode kojim je odveo Željezničar u finale Kupa BiH, a pored njih, Nemanja Bilbija i Luka Menalo postigli su po 11 pogodaka, odnosno Krste Velkoski koji ima devet. Fajić je postigao sedmi pogodak za Krupu, Mujagić šesti za Mladost, a šesti pogodak postigao je i Stevo Nikolić.

Vaš komentar

ZIPA OVO

Zakarić najbolji igrač Premijer lige BiH

Zakarić najbolji igrač Premijer lige BiH, Pirić golman, Slišković trener

Manifestacija proglašenja najboljih pojedinaca ligaških takmičenja pod okriljem NS BiH održana je večeras u hotelu …