Saturday , August 18 2018
Home | Sport | Fudbal | Sarajevo ponovo podbacilo protiv GOŠK-a: Gosti iz Gabele odnijeli bod sa Koševa/ VIDEO
Liga prvaka

Nogometaši Sarajeva definitivno ne znaju igrati protiv GOŠK-a na domaćem terenu. U četvrtom kolu Premijer lige BiH gosti iz Gabele su odnijeli bod, a krajnji rezultat meča je glasio 1:1.

Sarajevo je odlično ušlo u susret i već u 6. minuti na semaforu je stajalo 1:0. Pidro je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio, a Ahmetović na prvoj stativi glavom šalje loptu u mrežu Kozića.

GOŠK je vrebao svoju priliku iz kontranapada, a u 12. je nakon velike greške odbrane Sarajeva Ereiz je izašao sam na Kovačevića, ali je šutirao preko gola.

U 19. minuti nova velika prilika za Sarajevo. Hebibović je loše šutirao, ali je na taj način slučajno asistirao Rahmanoviću koji sa samo dva metra glavom ne pogađa gol gostiju.

DINO MERLIN - TORONTO

Šok za Bordo tim je uslijedio u 59. minuti. Karamarko je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio za rezervistu Ankovića koji od prečku pogađa za 1:1.

Sarajevo je pokušavalo stići do pogotka. Najprije je Šišić u 69. minuti šutirao iz dobre pozicije pravo u Kozića, potom je Rahmanović nekoliko minuta kasnije loše šutirao sa ivice kaznenog prostora, a u posljednjih deset minuta meča Bordo tim je imao dva zicera.

Najprije je deset minuta prije kraja Ahmetović sjajno uposlio Handžića koji je izašao sam na Kozića, ali je šutirao pravo u njega, a potom se samo tri minute kasnije Tatar obrukao promašivši prazan gol nakon što je Kozić odbranio Ahmetovićev šut, a rezervista Sarajeva iz peterca nabija loptu preko gola.

Do kraja susreta odbrana GOŠK-a na čelu sa golmanom Kozićem je odlično odigrala i gosti će biti presretni osvojenim bodom na Koševu.

Ovo je Sarajevu bio četvrti duel protiv GOŠK-a u historiji, a sada je njihov međusobni skor 1 pobjeda Sarajeva, 1 remi i 2 pobjede GOŠK-a.

Vaš komentar

ZIPA OVO

Real pobijedio Romu

New York / Real bolji od Rome: Džeko imao nekoliko šansi, Musa bodrio Dijamanta/ VIDEO

Nogometaši Reala na američkoj turneji šampiona sa 2:1 pobijedili su Romu, koju je od prve …