Friday , December 15 2017
Home | Sport | Fudbal | Srbija se jedina iz regije direktno plasirala na SP, a Hrvatska se pobjedom nad Ukrajinom u Kijevu domogla baraža/ VIDEO
Rusia 2018

Reprezentacije Hrvatske i Srbije slavile su večeras veoma bitne pobjede u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, čime su osigurale plasman u baraž, odnosno direktno na Svjetsko prvenstvo u Rusiju.

Gruzija je u Beograd došla s namjerom da se nadigrava i u nekoliko navrata Stojković je morao intervenisati, dok s druge strane izabranici Slavoljuba Muslina nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti golmana gostiju Makardzea i nakon prvih 45 minuta publika na stadionu “Rajko Mitić” ih je nagradila žestokim zvižducima.

Ti zvižduci su očito dobro motivisali reprezentativce Srbije koji su od prve minute drugog poluvremena krenuli žestoko ka golu Gruzijaca, a u 54. minuti stopostotnu priliku imao je Mitrović, ali je njegov udarac glavom sa samo tri metra sjajno odbranio Makaridze.

Napadi Srbije su se isplatili u 74. minuti kada je pobjedu Srbiji donio rezervista Prijović nakon Mitrovićeve asistencije.

Milan Lane Gutović - Hit Komedija"Ukrađena Ličnost" - Toronto

U prvom poluvremenu Hrvatska je zaprijetila u prvoj minuti preko Mandžukića, no potom je u preostalih 44 minute Ukrajina gospodarila terenom, a u nekoliko navrata Subašić je sjajno intervenisao.

Hrvatska je iz prvog šuta u okvir gola postigla pogodak. U 62. minuti Modrić je ubacio, a Kramarić glavom matira Pjatova za 0:1. Kramarić je iz svog drugog udarca u okvir gola postigao i drugi pogodak na meču, a u 70. minuti asistent kod pogotka za 0:2 bio je Rakitić.

Hrvatska će protivnika u baražu saznati 17. oktobra u 14 sati nakon žrijeba u Cirihu.