Home | Sport | Fudbal | Veliki uspjeh Plemića – Senzacija se desila: Zrinjski je u trećem pretkolu Europa lige/ VIDEO
Zrinjski

Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u treće pretkolo Evropske lige nakon što su u dva meča ukupnim rezultatom 3:2 izbacili favorizovani Utrecht. U oba susreta drugog pretkola rezultat je bio 1:1, a Plemiće je u narednu fazu odveo gol Mandića u drugom produžetku meča odigranog večeras Pod Bijelim brijegom u Mostaru.

Gosti iz Holandije krenuli su napadački u večerašnji susret, a Zrinjski je na otvaranju utakmice imao dosta problema s kontrolom lopte.

Slično kao i u prvom meču, odlično je branio Brkić, a sedam hiljada navijača na tribinama bilo je zadovoljno nevjerovatnom borbenošću domaćih igrača.

BIJELO DUGME - CANADA - 2019

Dvije minute prije kraja prvog poluvremena Zrinjski je imao fantastičnu priliku. Čirjak je bio sam na sedam metara od Utrechtovog gola, ali je uspio promašiti nevjerovatan zicer.

Već u narednom napadu stigla je kazna za promašaj. Gustafson je pucao silovito iz slobodnog udarca, a Brkić je prvo uhvatio loptu. Međutim, ona mu je doslovno ispala iz ruku i prošla kroz noge za nevjericu domaćih igrača navijača.

U nastavku je Zrinjski krenuo ofanzivnije, a do izjednačenja je stigao u 65. minuti. Sjajan je gol postigao Hadžić na asistenciju Mandića i tribine mostarskog stadiona su eksplodirale.

Plemići su se potom još više probudili, pokušavali su na sve načine da stignu do gola i prolaza dalje, ali promjene rezultata nije bilo pa su gledatelji gledali produžetke.

U prvom produžetku nije bilo uzbuđenja. Utrecht je preuzeo kontrolu lopte, ali bez posebnog učinka, dok je trener Zrinjskog Vukas bio u problemima jer je jedan period morao igrati bez Rugaševića koji je imao problema s grčevima.

Gol odluke ipak je pao u 110. minuti utakmice kada je Mandić dosta sretno i spretno pospremio loptu u mrežu za veliko slavlje navijača na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Zrinjski će u trećem pretkolu igrati protiv švedskog Malmea, koji je u dvomeču ukupnim rezultatom 5:4 bio bolji od slovenskog Domžalea.

Vaš komentar

ZIPA OVO

BATE slavio u Zenici protiv Sarajeva

BATE slavio u Zenici protiv Sarajeva, Handžić postigao pogodak nade/ VIDEO

Nogometaši BATE-a pobijedili su na stadionu Bilino Polje u Zenici u prvoj utakmici trećeg pretkola …