Tuesday , December 11 2018
Home | Sport | Fudbal | Željo na čelu kolone, Sarajevo iz sumnjivog gola palo na Pecari/ VIDEO
Premijer liga

Željo na čelu kolone, Sarajevo iz sumnjivog gola palo na Pecari/ VIDEO

Nogometaši Željezničara slavili su minimalno protiv Krupe, a Sarajevo je u gostima poraženo od Širokog Brijega sa 1:0

Nakon što je u prvoj utakmici Lige za prvaka Zrinjski remizirao s Radnikom, Željezničar je na Grbavici s 1:0 pobijedio Krupu i preuzeo prvo mjesto Premijer lige.

Prvo je poluvrijeme završilo bez pogodaka, a najbolju priliku imali su gosti u 35. minuti kada je udarac Marjanovića s crte izbacio Mehremić.

SARAJEVO GRILL TORONTO

Domaćini nisu uspjeli pronaći put do protivničke mreže sve do 64. minute i kornera nakon kojeg je iz voleja bio precizan Ubiparip. Priliku za povećanje vodstva u 79. minuti imao je Vranješ, ali njegov udarac odlično je obranio Kutić.

Adžemova momčad je do kraja sačuvala svoju mrežu i nakon prvog kola Lige za prvaka ponovno preuzela vodeću poziciju s dva boda prednosti ispred Zrinjskog.

Derbi kola na Pecari igrali su Široki Brijeg Sarajevo.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali ni većih prilika. Igrao se 52. minut kada je Široki imao najbolju priliku na utakmici. Bojan Pavlović se večeras u nekoliko navrata iskazao dobrim intervencijama, ali je ova s početka drugog poluvremena bila najbolja.

U 69. minuti, Široki je došao do gola kojim je riješio pitanje pobjednika. Strijelac je bio Dražen Bagarić, ali čini se iz ofsajd pozicije.

S ovim porazom Sarajevo je sve dalje od pozicije koja vodi u Europa ligu.