Thursday , May 13 2021
Home | Sport | Ostali sportovi | BiH na Olimpijadi u Riju: Rezultatski krah ili lijepo umotano – neuspjeh?

BiH na Olimpijadi u Riju: Rezultatski krah ili lijepo umotano – neuspjeh?

Iz Olimpijskog komiteta BiH uoči odlaska u Brazil od spektakularno najavljivanog osvajanja prve olimpijske medalje od nezavisnosti zemlje, bh. sportisti bili su miljama daleko. U Riju niko nije ostvario ni iole zapaženiji rezultat

Iako će po povratku sa Ljetnih olimpijskih igara iz Rio de Janeira čelni ljudi Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine (OK BiH), vjerovatno, opet pričati o svom ”još jednom izuzetno uspješnom projektu”, kako vole reći ”nebudžetske krovne sportske institucije” istina je, rezultatski, sasvim drugačija.

Uoči odlaska u Brazil od spektakularno najavljivanog osvajanja prve olimpijske medalje od nezavisnosti zemlje, bh. sportisti bili su miljama daleko. U Riju niko nije ostvario ni iole zapaženiji rezultat, navodi Anadolu Agency (AA).

Najveći adut ispod nivoa

Najveći adut za medalju atletičar Amel Tuka nije bio na nivou, pa se nije uspio plasirati ni u finale trke na 800 metara. U drugoj grupi polufinala s vremenom 1:45,23, zauzeo je četvrto mjesto.

Iz OK BiH davali su izjave i kako bi džudistkinja Larisa Cerić možda ovaj put na Olimpijadi mogla do medalje. Ipak, nije mogla dalje od prvog kola takmičenja. Bolja od nje u kategoriji do 78 kilograma bila je Tunižanka Nihel Rouhou Cheikh.

Vaš komentar

ZIPA OVO

Dan ponosa i slave: 42 godine od kako je Bosna postala prvak Europe/ VIDEO

Na današnji dan prije 42 godine, Košarkaški klub Bosna osvojio je titulu prvaka Evrope i …