Thursday , July 9 2020
Home | Sport | Fudbal | Roma ”razbila” Fiorentinu, Pjanić pružio fantastičnu partiju/ VIDEO

Roma ”razbila” Fiorentinu, Pjanić pružio fantastičnu partiju/ VIDEO

Roma je na Olimpicu ”razbila” Fiorentinu (4:1) u 28. kolu italijanske Serie A, a naš veznjak Miralem Pjanić pružio je fantastičnu partiju u ovom ubjedljivom trijumfu rimskog kluba.

Fiorentina je bolje ušla u meč, ali je nakon toga Roma počela kontrolisati meč. Pjanić je u 22. minuti sjajno dodao do Salaha, a Egipćanin ju je proslijedio do El Shaarawyja koji je pogodio za 1:0.

Samo tri minute poslije Salah je pogodio na asistenciju Perottija, koji je u 38. minuti postigao treći pogodak za rimski klub. U trećoj minuti sudijske nadokade dosuđen je penal za Viole koji je iskoristio Ilićić za 3:1.

Salah je u 58. minuti postigao drugi gol na asistenciju Pjanića. To je bio konačan rezultat. Vrijedi istaći da je Pjanić pružio fenomenalnu partiju, a dobio je žuti karton u 44. minuti.

Džeko je ušao s klupe u 86. minuti umjesto Salaha, a priliku je dobio i Totti koji je bio blizu gola u finišu utakmice.